Sıkça Sorular Sorular


Mercedes-Benz Akademi, Mercedes-Benz Türk A.Ş tarafından bayilerimiz ve müşterilerimize yönelik sunulan satış, satış sonrası, yönetimsel ve sürüş içeriklerine sahip tüm eğitimlerin verildiği organizasyondur. MBA çatısı altında, hem akademinin kendi eğitmenleri hem de özel uzmanlık alanlarında uygun bulunan 3. parti eğitmen ve eğitim firmaları aracılığıyla, katılımcılar için en yüksek fayda ve memnuniyet düzeyi hedeflenerek planlanmaktadır.
Güvenli sürüş eğitimleri farklı hava ve yol şartlarını otomobilinizin tepkisini önceden anlayabilmeniz, basit ilk yardım ve yangın söndürme teknikleri ile trafikte karşılaşabileceğiniz beklenmedik sağlık sorunlarında harekete geçebilmeniz için düzenlenmiştir. Bu şekilde trafikte çok daha güvenle yol alabilecek, beklenmedik bir durumla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini biliyor olacaksınız.
2016 yılı içinde eğitimlerimiz İstanbul’da iki hafta sonu, İzmir ve Ankara’da birer hafta sonu olmak üzere toplam 4 hafta sonu gerçekleştirilmiştir. 2017 yılı planlaması tamamlandığında web sitemiz üzerinden güncel tarihler paylaşılacaktır.
2016 eğitim programında İstanbul, Ankara ve İzmir yer almaktadır. 2017 planlamasında taleplerinizin değerlendirmemize dahil edilmesi için buraya tıklayarak yorumlarınızı iletmenizi rica ederiz.
2015 yılında kadın kullanıcılarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz 2016 yılı itibariyle kadın ve erkek tüm Mercedes-Benz sahiplerine yönelik düzenlenmektedir.
Evet, eğitimde Mercedes-Benz tarafından sizlere otomobil temin edilmeyecek, kendi Mercedes-Benz marka otomobiliniz ile eğitime katılmanız beklenmektedir.
Güvenli sürüş eğitimleri 2015 ve 2016 senesinde ücretsiz düzenlenmiş olup, 2017 planlaması değerlendirilmektedir.
Öncelikle, sitemizin kayıt sekmesinden ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ön kayıtlardaki talep sırasına göre etkinliklerin yaklaştığı tarihte tarafınıza kesin kayıt bilgilendirmesi yapılacaktır.
Eğitimlerimiz sadece Mercedes-Benz kullanıcılarına özel olduğundan, mutlaka Mercedes-Benz marka otomobil ile gelmeniz gerekmektedir. Kadın kullanıcılarımızın topuklu, erkek kullanıcılarımızın ise kösele ayakkabı giyinmekten kaçınmalarını ve mümkünse spor veya rahat bir ayakkabı ile etkinliğe gelmesini önermekteyiz. Ayrıca aracınızın lastiklerinin bakımlı ve diş derinliklerinin otomobil kullanımına uygun olması gerekmektedir.
Eğitimlerimiz sabah 09:00 ile 17:00 arasında 1 tam gün olarak planlanmaktadır.
Günlük otomobil kullanımınızda, karşılaşabileceğiniz riskleri ve böyle durumlarda yapılması gerekenleri içeren eğitimi kendi otomobilinizle almak ve böyle durumlara karşı otomobilinizin vereceği tepkileri bire bir yine kendi otomobillerinizle deneyimlemek trafikte daha güvenli tepkiler vermenizi sağlayacaktır. Bu yüzden etkinliğe tüm katılımcıların kendi otomobilleri ile katılmaları gerekmektedir.
Etkinliğimize çocuklarınızla katılabilirsiniz.
Eğitmenlerimizin belirlediği yaş sınırlarına göre emniyet kemeri kriterini geçemeyen çocuklar, bebek ve çocuk koltuğunda dahi olsalar eğitim sırasında araç içinde bulunamayacaklardır. Ancak alanda kuracağımız çocuk oyun bölümlerinde bekleyebileceklerdir.
Yaş sınırlamasına göre emniyet kemeri kriterini geçemeyen çocuklar hariç aracınıza sizden başka 1 kişi daha binebilir.